Synectar One – týždeň 5

Čo myslíte, jedli sme Synectar aj po ukončení nášho mesačného experimentu?

Juraj

Rýchla odpoveď: Hej.

Synectarom som si cez týždeň nahrádzal stabilné dve tretiny mojej stravy, tak ako dovtedy.

V prvom rade som rád, že pálenie záhy sa tento týždeň vôbec nedostavilo. Rád by som vedel prečo, no každopádne, používal som “ten dobrý” olej – taký, ktorý som už iný týždeň používal bez problémov, plus som si Synectar neochucoval ovocím. Zato som sa však brutálne namotal na kakao. Párkrát sa mi totiž stalo, že som musel nechať už zarobený Synectar v chladničke cez noc, a na ďalší deň chutil trochu čokoládovo, tak som rovno skúsil primiešať kakao. Čo vám budem hovoriť, je to super, či už normálne nesladené, alebo sladké. Teraz vkuse pijem iba to. Som kakaový kráľ.

Ďalšia vec, čo sa stala – zrazu som dostal strašnú chuť cvičit, normálne búchať v posilke. Neviem, či to je zvýšeným príjmom proteínov a aminokyselín, alebo tým kakaom, ale úplne by som si zabenchoval. Do posilky sa mi však samozrejme nechce ísť (je to až za rohom), takže len sa tak trocha tvárim že cvičím doma.

Stolica celý čas v poriadku, aj plyny, aj všetko – ako vravím, niekedy ani nedojem celý Synectar. Tieto dni sa necítim byť veľmi hladný. Napriek tomu mám pocit, že chudnutie sa buď zastavilo, alebo napreduje pomalšie, ako predtým (od začiatku experimentu pred piatimi týždňami som zhodil 4,5 kila).


Starší mlynček na kávu

Kedysi mlynček na kávu, dnes na škoricu.


Pavol

Rozhodol som sa zmeniť poradie zápiskov do logov (Jurajova sekcia je dnes prvá) aby som všetkých vymiešal.

Ja som si tento týždeň dal od Synectaru trochu pauzu. Poslednú namiešanú dávku som zjedol minulú nedeľu a odvtedy som mal normálne jedlo vždy poruke, takže mi bolo jednoduchšie pripraviť si to, ako miešať novú dávku.

Vo štvrtok som však na Synectar dostal chuť. Večer som sa teda pustil do miešania a spravil som si 6 jedlovú dávku z pôvodnej receptúry, bez hovädzieho proteínu. Síce som trochu vyšiel z cviku, ale nič strašné. Naberať odmerkou, vážiť, sypať a miešať človek len tak rýchlo nezabudne.

Odvtedy som mal do konca týždňa 2 Synectare, nakoľko víkend sa opäť niesol v znamení domáceho jedla, ktoré nehodno odmietnuť.

Jeden som si spravil škoricový, ale s pravou ceylónskou škoricou zo Srí Lanky. Mal som ju kúpenú už asi mesiac, lenže som si ju nechal poslať celú a až teraz som sa odvážil doma hľadať niečo, v čom by som ju pomlel (doteraz som ju chrúmal len tak. Inak je to super, Juraj potvrdí). Pomohol mi starší elektrický mlynček na kávu – taký ten kávovo-barbarský, ktorý zrná nemelie ale seká. Na škoricu však bol ideálny.

Ale druhý, to bol pokus ktorý tu ešte nebol. Spravil som si zo Synectaru kašu. Jednu dávku som sypol do misky, zalial trouchou teplej vody z kohútika a zamiešal. Bolo to fakt super, lenže sa to trochu lepilo po celých ústach, tak som si k tomu zobral aj pohár vody. Po prehltnutí asi 5 lyžíc som prišiel na to, že mi tam predsa chýba olej! Pridal som mix olivového a tekvicového a to vám bola lahôdka. Olej úplne eliminoval nepríjemnú lepivosť a celú Synectarovú kašu som spráskal asi behom 10 minút.

Kyselina sa ani raz nedostavila, zažívanie bolo v poriadku, aj po prechode naspäť na tuhú stravu.

Keďže mám už ale teraz Synectar namiešaný, tento týždeň sa stane opäť súčasťou môjho jedálnička.

Synectar One - deň 28
Synectar One - týždeň 6