Synectar One – deň 17

Mušt have. Začal sa boj proti kyseline.

Pavol

Poslednú zmes Synectaru, ktorú som mal doma, som včera minul, pred raňajkami som teda miešal. Chcem prísť na kĺb kyseline, preto som sa rozhodol vyrobiť “odľahčenú” verziu terajšej receptúry. Vynechal som všetky vitamíny a prísady, nechal som len základ – srvátkový proteín, mleté vločky, psyllium a palatinózu. Namixoval som dokopy tri dávky.

Rovno som si teda aj hodil jednu tretinu do shakera na raňajky, pridal olej a zamiešal s vodou. Prvé, čo bolo hneď cítiť bola absencia soli. Chuť by bola síce znesiteľná, ale musel by som sa do pitia nútiť a to nechcem. Pridal som tam teda štipku obyčajnej soli a chuti to výrazne pomohlo. V budúcnosti asi budem naďalej soliť podľa chuti, niekedy to snáď aj odmeriam, o koľko sa takto zníži obsah soli a čo to vlastne znamená “podľa mojej chuti”.

Nepridával som žiadne iné prísady, chcel som úplne vylúčiť možnú kyselinu z niečoho iného. Raňajkoval som cestou do práce, za pochodu. Kyselina sa nedostavila, aj keď v jednom momente som cítil niečo ako mierny nábeh na ňu, ale nakoniec všetko ostalo v norme.

Synectar som znova nedopil celý na raňajky, docuckal som ho niekedy k večeru, pred odchodom domov z práce. Pomohol mi prečkať čas od obeda po večeru bez pocitu hladu – nemusel som riešiť žiaden snack ani fastfood. Ďalší plusový bod pre Synectar.


IMG_20141113_092547

Mysteriózna fotka nejakého ovocia v shakeri


 

Juraj

Synectar som si dal na raňajky, a niet čo dodať. Zvyčajná chuť, všetko normálne, stolica pohode, plyny žiadne.

Na obed som bol po sto rokoch na číne a celkom som sa najedol. Cestou domov som si nakúpil ovocie na chuťové experimenty – konkrétne jablká, hrušky a hrozno. Možno by to chcelo ešte broskyňe, marhule, nektarinky, a prípadne by som si trúfol aj na citrón, napriek neúspechu s pomarančom. Toto úplne vycucalo moje znalosti ovocia, takže pokiaľ máte nejaké ďalšie odporúčania, prosím nehanbite sa ich napísať do komentárov dole alebo na facebooku.

Doma som si rozmiešal jablko (neviem ktorá je to odroda, také veľké červené-žlté) za pomoci mixéra – išlo to zo začiatku dosť ťažko a ani sa mi do shakera nenapchalo celé (teda, pokrájané). Vzišla z toho najlepšia doterajšia chuť – niečo ako jablčný mušt, ale taký jemný. Proste všetky nedobré chute odišli (trávová chuť konope), a zostalo len jemné jablko. Aj konzistenciou bol Synectar zrazu taký hustý a hutný. Odporúčam túto kombináciu a sám si ešte takú pripravím.

Synectar One - deň 16
Synectar One - deň 18