Synectar One – deň 16

Večerná rozlúčka s hovädzím a banánový sen.

Pavol

Včera sa mi zazdalo, že večer ma kyselina obišla, dnes som preto zvolil strategicky Synectarovu večeru. Padla posledna dávka mixu s hovädzím proteínom, ktorý som si z tohto dôvodu dovolil sfotiť v jeho prirodzenom prostredí.

Na rozlúčku (dočasnú) som ho zoznámil s tekvicovým olejom v množstve 7g, ku ktorému som pridal 10g olivového. Pravidelnému čitateľovi určite neušla odchýlka 2g od pôvodnej receptúry. Pridaním oleja kompenzujem v hovädzom mixe mierny pokles kalórií pochádzajúcich z proteínu, nakoľko srvátkový proteín je o niečo (o 10kcal na 100g proteínu) viac kalorický.

Chuť bola teda opäť hlavne v réžií tekvice a bola veľmi príjemná. Dokonca som mal pocit, že tekvicová chuť mierne potlačila horkú dochuť tohto mixu. Kyselina ma tentokrát navštíviť neprišla.

Posledná vec, ktorej sa dnes budem venovať a na ktorú pravidelný čitateľ určite čaká, je moja stolica. A nie tá na ktorej sedím teraz. Moje ranné “výlevy” sa posunuli zo stupňa 4 bristolskej škály niekam medzi stupeň 5 a 6, čo je podľa internetových zdrojov ešte stále považované za normu, dokonca niekde až za ideál (stupeň 5). O ďalšom vývoji budem s radosťou pravidelného čitateľa informovať aj naďalej.


Pohľad do hovädzieho proteínu

Hovädzí proteín v sáčku, ktorého tvar mi niečo pripomína, ale neviem si spomenúť čo.


Juraj

Chuť na poriadne banánisko ma neprešla ani dnes, takže opäť som si do svojho obedného Synectara jeden rozmiešal. Napriek tomu, že som tam šmrcol veru hutný kúsok, aj tak by sa tam hodil ešte jeden na doplnenie chuti a konzistencie. Ale v pohode, lepšie ako neochutený konopný Synectar. Som rád, že sa to dá takto ochutiť, znamená to, že časom budem môcť úplne vypustiť vanilkový proteín, ktorý mi síce stále chuťovo vyhovuje, ale ešte som sa nedopátral, že ako sa tá príchuť vyrába a aký môže mať vplyv na moje zdravie pri dlhodobej konzumácii. Nahradil by som ho neochuteným srvátkovým, alebo bárs hrachovým či ryžovým. Akurát musím najprv minúť tie tri tony vanilkáča čo som nakúpil v mladosti.

Na večeru som si musel vymiešať opäť vanilkovú verziu konopného Synectaru, lebo neochutený proteín mi už došiel. Akurát som dal do nej trochu menej vody na skúšku, a prišlo mi to trochu príliš konopné.

Synectar One - deň 15
Synectar One - deň 17