Synectar One – deň 15

Horké do horkého a odštopľovanie.

Pavol

Podľa homeopatikov (aspoň čo som teda pochytil pri potulkách internetom) sa podobné lieči podobným. Hovädzí proteín robí Synectar horkým, tak som sa rozhodol liečiť ho horkým kakaom. Horkosť proteínu to nezmenilo, dojazd je rovnaký aký bol, ale chuťovo to bolo znova dobré.

S hovädzím proteínom je trochu problém v tom, že je pomerne lepkavý a podstatne ťažšie rozmiešateľný ako proteín srvátkový. Pri nedostatočnom zamiešaní v Synectare ostávajú malé zlepené hrudky. Ale nie je to nič, čo by poriadnejšie zashakeovanie nevyriešilo.

Časť som vypil na raňajky (asi 3/4), zvyšok pred večerou. Ráno som znova cítil kyselinu, večer už nie. Čiže môj ranný žalúdok môže byť na niektorú zložku citlivejší. Uvidíme pri podrobnejšom skúmaní.

Symptómy choroby už viac-menej odozneli, čo ma teší.

Juraj

Ráno som navštívil toaletu rovno dvakrát, takže som bol rád, že som opäť nadobudol svoj zvyčajný stolický kľud.

Začínam mať pocit, že moje denné zápisky sú čoraz viac čisto o mojom gastrointestinálnom trakte, takže sa dnes budem venovať viac samotnej receptúre. Namiešal som si totiž novú variantu konopného receptu – namiesto vanilkovej časti proteínu som použil čistý neochutený srvátkový proteín od Pala. Zároveň som sa rozhodol úplne vypustiť soľ z receptúry, lebo mám veľmi rád slané veci – čo znamená, že určite za deň dostanem do seba dostatok sodíka aj bez Synectaru. Odporúčaná dávka soli na deň je zhruba jedna čajová lyžička.

Výsledok ma prekvapil, čakal som niečo horšie. No, nie je to vyslovené “chutné”, ale nie je to ani hnusné. Každopádne je to pre mňa ideálna báza na experimentovanie s chuťami, preto som si rovno na obed vytlačil do Synectaru celý pomaranč. Rozhodne to neodporúčam, chutilo to ako veľmi zlý riedky pokazený špinavý a všeobecne nesprávny džús, ktorý sa navyše usadzuje 2x rýchlejšie.

Na večeru som si pre zmenu rozmiešal banán tyčovým mixérom a výsledok bol o poznanie lepší, ba skoro až chutný. Myslím, že by ten nápoj zniesol kľudne aj dva banány, stále mi to prišlo trochu riedke.

Synectar One - deň 14 + týždenný sumár
Synectar One - deň 16