Synectar One – deň 10

Pijeme a žijeme. Prišla nová zásielka proťákov, fotografická ochutnávka ochutnávky vovnútri.

Pavol

Naposledy som pri kakaovom Synectare zabudol sypnúť dnu soľ a nechutil mi, tak som dnes potreboval overiť či to bolo naozaj soľou alebo to kakao nie je také dobré ako som si myslel. A veruže to bolo soľou. Chuťovo teda dnes znova paráda, soli som dal menej ako včera a celkom som to trafil.

Znova som cítil mierny pocit kyseliny. Jednak som sa nehýbal pri jedle a jednak som asi posledných pár hodín (pred raňajkami a večer predtým) vypil málo vody. Akonáhle som Synectar zapil čisto čistou vodou, tak kyselinový pocit zmizol.

Okolo obeda došla nová zásielka proteínov, tak sme sa rovno po raňajkách s Jurajom stretli a dali si znova koštovečku, onedlho pridáme fotoreport, spolu s našími dojmami (a možno aj novými pojmami).

Dnes som sa trochu utrhol a chytil som mierne obžerské chúťky takže zvyšok dňa som Synectarový základ v bruchu prekladal vrstvami pečeného kuraťa, pečiva a bryndzovej nátierky. To sa mi trochu vypomstilo navečer kedy som dostal prekliatie faraóna Juraja a pravidelne som sa svojimi plynmi vyháňal z izby. Črevá som nakoniec ukľudnil frťanom Jägermeistera.


Jeden z proteínov

Áno, naozaj to je proteín a nie sadra. Ale chutí podobne.


Juraj

Po klasických raňajkách som zbehol k Palovi, nakoľko konečne dorazila nová zásielka z Bulk Powders (tentokrát to trvalo neúnosné štyri dni oproti dvom pri minulej zásielky). Najviac som sa tešil na konopný (that’s right) proteín, ktorý som si objednal ako “odsladzovač”, keďže z tej vanilky už som šiel skapať.

Modifikoval som si recept nasledovne:

  • používam už len polovičné množstvo vanilkového srvátkového proteínu, druhú polovicu som nahradil konopným proteínom
  • úplne som vypustil Psyllium, keďže konopný proteín obsahuje dostatok vlákniny
  • znížil som množstvo proteínu v receptu všeobecne (konopáč ho má výrazne menej na 100g ako srvátkový proťák)
  • vypustil som úplne Palatinózu a teda znížil množstvo karbohydrátov v recepte
  • výrazne zvýšil množstvo tukov (proste som tam kydol viac olivového oleja), aby som pokryl kalórie čo som stratil znížením proťákov a karbov

Výsledok: tmavá brečka, ktorá má trochu príjemnejšiu kozistenciu (žiadne Psyllium = menej podobné grcke), aj keď obsahuje také trochu drsné častice. Zároveň ma prekvapilo, že sladkosť takmer úplne zmizla, dokonca mi to prišlo úplne neutrálne, aj keď to bude asi len tým, že doteraz som to pil presladené. Palo tam stále cíti sladkú vanilku.

Keď sa tento recept osvedčí (rozumej: prežijem ho), prípadne keď podoťahujem detaily, zverejním jeho presný recept.

Toto som si dal na obed aj na večeru a zatiaľ všetko v poriadku, som spokojný.

Synectar One - deň deviaty
Synectar One - deň 11