Synectar One – deň 24

Jurajovo pažeráctvo a dočasné plynutie.

Pavol

Dnešné ráno som si osladil Manou. Včera som ju na večeru zdolať nezvládol, počkala na mňa preto do rána v chladničke. Konzistencia schladenej Many, rovnako ako Synectaru, je podstatne hustejšia ako čerstvo zamiešanej. Pridal som asi 50-100ml vody, aby som ju trochu rozriedil, čo asi dopomohlo aj k (o veľmi málo) nižšej sladkosti.

Všimol som si, že ráno sa mi však sladšie jedlo je jednoduchšie ako večer. To celkom aj sedí s diétou o ktorej som v nedávnej dobe počul – na raňajky hlavne sacharidové potraviny, na obed plus-mínus všetko a na večeru hlavne bielkoviny. Nesnažím sa toho držať, ani som si o tom nič neštudoval, len som v tom teraz našiel koreláciu.

Na jednej strane má však “extrémna” sladkosť aj výhodu – bol som naozaj nútený Manu piť pomaly, preto mi to trvalo asi hodinu a aj to mohlo spôsobiť absenciu pálenia záhy. Tu však prichádza do hry veľa premenných (jednodňová prestávka od experimentu, iný pomer nutrientov…), preto sa neodvažujem vynášať žiadne súdy a závery.

Žalúdočná aktivita opäť kľudná, jediná vec, ktorá ma večer vyrušovala bola moja premena na plynného obra, za ktorú však mohla kapustnica (výborná), ktorú som jedol na večeru.


Plynný obor

Takto vyzerá plynný obor.
Zdroj: NASA


Juraj

Mno, takže konečne som si vymiešal novú várku s novým draslíkom.

IMG_20141119_112501

Hviezdny prach na štyri dni, toľko farieb…

Na raňajky som si spravil hroznový Synectar, a opäť chutil skvelo (tentokrát som schytal aj menej semiačok ako minule). Kým som sa skrz všelijaké povinnosti a miešanie dostal k samotnému pitiu, bolo hádam už aj 11 hodín.

Obed som teda mal asi až okolo nejakej štvrtej, a dal som si len polovičný Synectar, lebo som nejako nemal chuť na plné jedlo. Večeru som mal normálnu, k tomu dáke pukance, a potom večernejšie som dopil druhú polovicu obedného Synectaru.

Musím však spomenúť, že celý deň som mal pocit pálenia záhy, resp. ako to volá Palo – kyseliny. Pálenie bolo tak jemné, že mi trvalo nejakú dobu, kým som si uvedomil, o čo vlastne ide, ale potom som si ho už uvedomoval stále. Trochu podozrievam to hrozno, aj keď podla rýchleho prieskumu internetov (kde som sa okrem iného dozvedel, že mám rakovinu pažeráka) to môže byť spôsobené:

 • kyslým ovocím
 • prázdnym žalúdkom
 • príliš veľkým množstvom vody
 • príliš malým množstvom vody
 • precitlivenosťou na ovos
 • zlou reakciou na srvátkový proteín
 • vysokým obsahom tuku
 • vysokým obsahom proteínov a tukov naraz
 • kávou, čokoládou, chili, cesnakom, cibuľou – veci, ktoré si zatiaľ do Synectara nedávam
 • chorobou
 • kombináciou viacerých vecí (áno!)

Zaujímavé je, že toto slabé pálenie som cítil celý deň, tj aj večer, keď som jedol normálne jedlo.

Takže zajtra si skúsim namiešať Synectar bez hrozna, a ak to nepomôže, skúsim vymeniť olivový olej (stále totiž obmieňam značky, možno mi tento nesadol).

Synectar One - deň 23
Synectar One - deň 25