Synectar One – deň 22

Hrozná a draselná soľ.

Pavol

Cestovanie so Synectarom na mne zanechalo následky a zobudil som sa až niekedy po 12.00. Bol sviatok, takže znova bolo navarené a vychystané výborné domáce jedlo. Do experimentovania sa mi veľmi nechcelo, na “nudnú” chuť som taktiež nemal náladu. Rozhodol som sa preto nesiliť to a na dnes Synectar z jedálnička vynechať. Neušetrilo by mi to žiaden čas ani námahu.

Na dnes teda pauza, zajtra pokračujeme, a to dokonca testom Many!

Juraj

Hlúpy draslík už síce dorazil, ale stále visí na pošte, lebo bol víkend a sviatok. Ako náhradný zdroj draslíka som skúšal trochu hľadať po meste draselnú soľ, tj soľ, ktorá namiesto sodíka obsahuje draslík. Používa sa ako náhrada soli (no fakt!) a vraj chutí slano, akurát keď sa zohreje, tak zhorkne. No na naše účely to znie ako ideál. Každopádne, nenašiel som ju, a to som skúsil až dve minitescá a dva bioshopy!

Namiešal som si preto len jeden Synectar na deň, no aspoň som ho dochutil zopár hroznovými bobuľami. Dôležitá a pomerne samozrejmá vec – treba ich predtým odstopkovať. Druhý poznatok – treba dobrý tyčový mixér, lebo šupky sa zvyknú tak nejak nalepiť na čepele mixéra.

Chuťovo to bolo skvelé, síce viac sladké ako hroznové, ale mne vyhovujúce. Nie je to agresívna sladkosť, ale proste ovocná sladkosť. Na nerozmiešané šupky v nápoji sa dá v pohode zvyknúť, keď si prestanete predstavovať, že pochádzajú z blanokrídleho hmyzu. Tretí poznatok – kupujte bezkôstkové hrozná, lebo s kôstkami je už o trochu menšia zábava.

Ináč všetko v poriadku. Vlastne musím spomenúť jednu vec, týkajúcu sa stolice. Nakoľko je pomerne explicitná, ak vás to nezaujíma, radšej nečítajte ďalej.

Stalo sa mi, že som okrem stolice videl v mise aj voľáky biely sliz. Googlil som si teda, že ktorý typ rakoviny mám (čo je najbežnejší výsledok googlenia symptómov hoci aj nádchy – dúfam, že na tento jav už existuje nejaký odborný termín. Haha, akurát som našiel pojem “cyberchondria”). Vyšlo mi z toho, že takýto sliz je v čreve normálny a aj sa normálne vylučuje so stolicou, akurát je ho zväčša tak málo, že ho nie je vidieť voľným okom. Vo väčších množstvách sa vylučuje napr. pri zápche alebo pri niektorých chorobách. Žiadne iné symptómy som však nespozoroval, ani ma nič nebolí, aj stolica vyzerá úplne fit. Neviem teda, či je teda tento jav u mňa spôsobený Synectarom, keďže sa zjavil teraz, keď jem najmenej Synectaru za posledné tri týždne, a navyše môj jedálniček je teraz trocha časovo rozhádzaný, takže budem na toto striehnuť aj naďalej a uvidím.

Teraz mi napadlo, že som vám to mohol aspoň odfotiť, hehe. Pozdravujem Jozefa.

Synectar One - deň 21 + týždenný sumár
Synectar One - deň 23