Synectar One – deň prvý

Zápisky z prvého dňa skúšania nášho DIY Synectaru.

Dnes sa nám podarilo namiešať prvú “ozajstnú” dávku Synectaru. Tak sme si povedali, že si rovno začneme písať zápisky zo zážitkov s touto potravinou.

Pavol

Chuťovo ma prekvapilo, že oproti prvej koštovke (s vanilkovým proteínom) to bolo skôr slané, keďže proteín som si namiešal do toho neutrálny a soľ to asi prebila.
Štruktúra je pre mňa asi najväčší problém – stredne hustá kašovitá ale nepravidelná s malými hrudkami – hlavne mi asi prekážajú čiastočky Psyllia.

Dávka 130g + 500ml vody sa mi zdá na jedno jedlo pomerne veľká, budem si ju musieť deliť na 2.

Pocit nasýtenia je celkom príjemný, ale tesne po dojedení som sa cítil trochu ospalo (asi 30 min) a bolo mi trochu ťažšie od žalúdka, do toho trochu grgania.

Následný pocit hladu pred ďalším jedlom však prišiel pomerne náhlo (ale nie skoro) – nebol som hladný a zrazu som bol hladný veľmi, nebol tam ten medzistav “obyčajného” hladu.
Synectarom som dnes nahradil raňajky a obed – na večeru som sa teda veľmi tešil.

Žalúdočné problémy zatiaľ žiadne, všetko drží ako má.


Juraj

Raňajky som mal neprezieravo pomerne veľké, takže som si Synectar dal prvýkrát až okolo pol jednej, ako obed. Namiešal som si verziu s vanilkovým proteínom, keďže na onú sladkú vanilkovú chuť som sa celkom tešil.

Rozmiešanie plnej dávky v shakeri šlo pomerne hladko, aj keď na spodku shakera mi ostali nalepené nejaké drobné zvyšky, ale nič hrozné. Konzistencia – mne vyhovujúca, nápoj nie je ani príliš hustý, ani príliš riedky. Taký smoothie. Neskúšal som ho však nechať príliš dlho odstáť ani schladiť.

Chuť – dosť sladká, značne vanilková. Ešte uvidím, či budem schopný toto jesť každý deň, lebo na druhú dávku sa – čo sa chuti týka – teším o poznanie menej.

Hneď po vypití tohto obeda som mal pocit, že nie som dostatočne zasýtený, aj keď mám plné a nafúknuté brucho, no tento pocit odišiel sám zhruba po pol hodine. Po hodine mi začalo byť trochu ťažko, najradšej by som si ľahol, ani to neviem dobre popísať – možno som sa prejedol? Alebo priveľa proteínov? Tento stav trval opäť asi pol hodinu.

Hlad sa dostavil po štyroch hodinách, čo mi prišlo trochu skoro, berúc do úvahy, že som mal kompletné raňajky aj obed. Na večeru som dojedal veci navarené cez víkend, čiže tento deň som mal len jednu plnohodnotnú dávku Synectaru, a to navyše bez oleja, najvýznamnejšieho zdroja tukov, ktorý mi akurát došiel.

Ináč všetko OK, črevá sú ticho.

Synectar One - deň druhý