Synectarový barter – noví kamaráti a intermezzo v Brne

Ako sme získali nových kamarátov v našom rodnom meste i za hranicami skrz naše práškové jedlo.


V jednom z našich sumárov alternatívnych distribúcií sme spomenuli, že sme ochotní vymeniť Synectar za iné distribúcie. Chvíľu sa nikto neozýval, no potom prišlo pár správ od ľudí, ktorých to zaujalo. Zhodou okolnosti nám obaja ponúkli nám starú receptúru Joylentu (stará = s olejom) s rozličnými príchuťami, výmenou za náš Synectar. Takže sme sa dohodli.

Jeden z týchto ľudí bol, rovnako ako my, z Bratislavy (ako sme neskôr zistili, žije naozaj “vo vedľajšom vchode”) a druhý z Brna, čo je od Bratislavy asi jeden a pol hodiny autobusom. V Brne máme zopár kamarátov, tak sme začali rozmýšľať nad tripom (fyzickým, nie navodeným rôznymi podpornými látkami).

Potom sme dostali správu od dievčiny píšucej dizertačku o “politike techno-jedla”, čo zahŕňa aj soylentové jedlá a myšlienky. Študuje v Singapure, no pochádza z Prahy. Chcela sa s nami stretnúť, spýtať sa nás pár otázok a diskutovať o Soylente, soylente a celom svete stravovania sa budúcnosti.

Stále sa necítime ako autority v tejto oblasti, ale máme pár skúseností s DIY a trochu sa orientujeme v komunite, tak sme sa rozhodli ísť do toho. Veď čo môžeme stratiť?

Brno je na polceste z Bratislavy do Prahy, takže sme jej navrhli stretko v Brne – pre nás ideálne. Po niekoľkých komplikáciách s dátumami nám povedala svoje “áno”.

A tak sme začali zhromažďovať zdroje a plánovať zatiaľ najväčšiu Synectarovú vymiešavačku, keďže sme museli nachystať niečo na výmenu, niečo pre nás a tiež zopár vzoriek pre našich kamarátov. Dokopy sme namiešali 26 dní Synectaru v štyroch variáciách:

  • Synectar One (srvátkový proteín) – neochutený + vanilkový
  • Synectar Hemp (konopný proteín) – tiež neochutený + vanilkový

Kúpili sme aj milé sáčočky a vyrobili nálepky. Kým sme boli vo švungu, vyrobili sme dokonca papier s návodom a nutričnými informáciami!

DSC_0002_s

Kto by uhádol čo je v tých malých pytlíkoch v strede?

Stretnutie číslo 1

Výlet do Brna sme naplánovali na pondelňajšie ráno, čo znamenalo že nedeľa večer bude najlepším časom na pivo s prvým záujemcom – Tomášom (no ako sme neskôr zistili, s tým časom sme sa možno trochu mýlili). Stretli sme sa v krčme neďaleko našich bydlísk, objednali piváky, vymenili balíčky a diskutovali – o jedle budúcnosti, práškových jedlách, a ako noc postúpila a pivo stále prichádzalo taktiež o filozofii a mnohých iných viac či menej relevantných témach.

Tomáš priniesol dva dni čokoládového Joylentu s malými olejovými nádobkami. Dali sme mu za to Synectar, taktiež na dva dni, plus nejaké tie vzorky, aby mal plný Synectarový zážitok.

No potom prišiel ten moment, keď sme si povedali “dosť” a šli domov, pripraviť posledné veci pred Brnom a trochu sa aj vyspať.

Stretnutie číslo 2

Pondelňajšie ráno bolo trochu náročnejšie, keďže sme toho veľa nenaspali, ale zvládli sme to. Dorazili sme do Brna, dali si burger (áno, máme povolené jesť aj netekuté jedlá), kúpili vzorku konopného proteínu do ďalšej várky a šli do kaviarne. Tam sme sa stretli so Singapursko-Pražskou dievčinou – Markétou. Spýtala sa nás pár otázok (dokonca si aj nahrala naše slová, aby mala dôkaz že existujeme!), my sme odpovedali a spýtali sa jej nejaké naše otázky na oplátku. A potom sme debatovali o politike, jedle a aktivizme.

Tiež od nás dostala zopár vzoriek. Ako sme neskôr zistili, dostali sa až do Pražského hackerspacu BrmLab kde “súťažili” s Joylentom. Snáď dostaneme spätnú väzbu! :)

10873463_10204377935381859_8426446823257812040_o

Ako v Matrixe – “All your body needs”

Stretnutie číslo 3

Na pláne bola ešte jedna výmena – Joylent za Synectar, tentokrát banánový a vanilkový. S našim tretím novým kamarátom, Honzom, sme sa stretli v Base48 – hackerspaci neďaleko centra Brna. V jeho očiach bolo badať prekvapenie, keď si vo dverách uvedomil že tam nestojíme len my dvaja, ale aj zopár kamarátov, čo sa pridali po ceste – dokopy 6 ľudí. Zvládol to kráľovsky – veľká vďaka za privítanie v Base48, prednášku k 3D tlačiarňam a diskusiu o soylente. Strávili sme tam kvalitnú pol hodinu.

Tu skončil náš “biznis”. Kamarát Libor nás potom zobral na drink, kde tiež dostal vzorku Synectaru. Dokonca ho ochutnal rovno pred nami a povedal že je celkom dobrý. A my sme si povedali, že mu budeme veriť.


Štastní z toho, že sme si vyrobili nových “práškových kamarátov” a zároveň oprášili tých starých, že náš trip bol úspešný a stihli sme všetko čo sme chceli, sme si užili kľudnú cestu domov a kvalitne sme sa vyspali.

Ďakujeme všetkým zúčastneným (aj tým, ktorí tu nie sú spomenutí menom), ktorých sme počas tohto výletu stretli – ste jedným z dôvodov, prečo nás to baví.

Príbeh, časť 3.
BlendRunner - nástroj na porovnanie soylentových alternatív